MeCoder הכניסה לעולם התכנות


קצת עליי

מי אני

אני אסף, בן 36 מהוד השרון, נשוי באושר רב, ואבא לשתי בנות מהממות. אני חי ונושם תכנות, ומתפרנס מעבודתי כמתכנת.

ב-35 השנים הראשונות של חיי לא חשבתי שאתעסק בעולם התכנות, לא חשבתי שאכתוב קוד לאפליקציות ואתרים, לא חשבתי שאשב מול מסך המחשב 9 שעות ביום (לפחות...), ויותר מכל לא חשבתי שאהנה מכל זה.

Asaf David

מה הסיפור שלי

כמו אנשים טובים רבים (וככה מחלקים לעצמך מחמאה...) גם אני הלכתי ללמוד משהו שחשבתי שירתק אותי ויהיה לי תחום עיסוק לחיים, למרות שבדיעבד לא היה לי מושג קלוש ולמען האמת, אני לא בטוח עד כמה אפשר לקבל החלטה "טובה" בשלב הזה של החיים. בדיוק חזרתי מטיול במזרח הרחוק והרגשתי שהגיע הזמן להתחיל את המרוץ.

במקביל ללימודים התחלתי לעבוד כברמן, ותחום שנראה כמו עיסוק זמני הפך עם הזמן לקריירה (ראשונה). עשיתי מגוון תפקידים, כולם נחשבים מרתקים ומרגשים, שמערבים תמהיל אינטנסיבי של עבודה מול אנשים, ניהול, יזמות, ולהיות כל הזמן בתנועה. הייתי ברמן, ניהלתי את אחד הברים המשוגעים ביותר שידעה תל אביב, הייתי סוכן מכירות, ניהלתי מכירות ארציות בתחום המשקאות, יזמתי הקמתי ניהלתי וסגרתי מסעדה, ניהלתי חנות אינטרנטית של משקאות. אבל עם כל הזוהר הזה של ניהול, עולם המשקאות, יזמות וכו' אף פעם לא הרגשתי שלם. תמיד הייתה שם תחושת דיסוננס. שמשהו לא יושב כמו שצריך, שזאת לא המשבצת שלי.

ככה התגלגלו חיי עד לתפקיד האחרון ברשימת ה"עבודות המגניבות ומעניינות" שעשיתי - ניהול סחר אינטרנטי של משקאות חריפים. במסגרת העבודה שלי הגעתי למסקנה שחשוב מאוד שאכיר ואבין את הנכס המרכזי שלנו בחברה - האתר עצמו. לכן חיפשתי מקום טוב ללמוד בו, מה שהוביל להרבה חיפושים בגוגל, הצקה לכמה חברים ולבסוף התחלתי את הקורס הראשון שלי בעולם התכנות - קורס HTML , שפת התכנות בה כתובים כל האתרים בה אתם גולשים. זה היה מקרה קלאסי של "הציץ ונפגע". הוקסמתי מכך שאתה כותב שורת קוד ואתה ישר רואה את התוצאה! (נשמע הזוי למי שלקח לו שנה שלמה לגייס משקיעים ולבנות מסעדה). והוקסמתי מכל כך הרבה דברים נוספים בעולם הזה.

לאחר מספר חודשים הגעתי לנקודה בה המעסיק שלי ואני הגענו להחלטה שייקח עוד לא מעט זמן לממש את הפוטנציאל האמיתי של החנות האינטרנטית ויצאתי לעולם הגדול לחפש לי עבודה חדשה. היו לי הרבה דילמות, לאן כדאי ללכת מכאן. אבל נושא התכנות, הזרע שנטמן לו זה מכבר בקורס HTML פשוט, החל לבעור בי. החלטתי לקחת מספר חודשים בשביל ללמוד בצורה רצינית, תוך חששות כבדים האם אצליח לפלס את דרכי לעולם המטורף הזה ולמצוא עבודה בתחום.

לאחר מספר חודשים, בהם גמאתי כל קורס שרק נתקלתי בו, שאלתי מכרים אינספור שאלות, כתבתי מספר פרויקטים משלי, ועשיתי מספר עבודות קטנות למכרים, התחלתי לעבוד כמתכנת.

למה הבלוג הזה?

בתחילת המסע להפוך למתכנת, זאת נראתה לי משימה בלתי אפשרית. מילא ללמוד לתכנת, אבל גם להגיע לרמה טובה של תכנות ולמצוא עבודה!!! השתגעתי???!!! באמת שככה הרגשתי, זה היה נראה לי כל כך רחוק, משהו שצריך ללמוד 4 שנים באוניברסיטה בשבילו. משהו שצריך שיהיה לך עבר של פירוק מחשבים ובנייתם מחדש בגיל 12. בטח לא של אחד שעבד בתחום האלכוהול כל חייו.

היום אני מבין שמרבית החששות והפחדים שלי היו חסרי בסיס, שמה שבעבר נראה כמשימה בלתי אפשרית הוא בר השגה. ושאם אני הצלחתי לעשות את השינוי הזה בחיי תוך חמישה חודשים בודדים, מבלי שידעתי קודם ולו מילת קוד אחת, אז כל אחד יכול.

בעקבות ההתפכחות הזאת החלטתי להעלות כאן את כל מה שעברתי וכל מה שאעבור במהלך הדרך. לספר על דברים שעזרו לי ועל טעויות שעשיתי כדי שלכם יהיה יותר קל, ושגם אתם כמוני תזכו להצטרף לעולם המופלא הזה. ולשרטט לכם את הדרך הטובה ביותר, היעילה ביותר והמהירה ביותר בעזרתה תוכלו גם אתם להיכנס לעולם המופלא הזה.

comments powered by Disqus